SimWise V9.7

SimWise V9.7 Sürümü Duyuruldu

Entegre hareket, Sonlu Elemanlar ve Optimizasyon ürünü SimWise V9.7 versiyonu yeni yetenekler ve Durability Modülü ile duyuruldu.

Design and Simulation Technologies firması SimWise V9.7 versiyonunu duyurdu.

Yeni versiyon, Optimizasyon, Sonlu Elemanlar Analizi ve CAD entegrasyon modüllerine yeni özellikler getirmektedir. Aynı zamanda Yorulma Analizi ürüne yeni modül olarak eklenmiştir. SimWise Durability, zamana bağlı hareket yüklerinden kaynaklanan gerilme/gerinim datasını ve FEA analizlerini kullanarak bir parçanın çalışma ömrünü hesaplamamıza yarayan ek yorulma analizi modülüdür.

SimWise FEA yetenekleri zamana bağlı termal analiz ve kombine edilmiş termal-yapısal olarak geliştirilmiştir. Malzeme yönetimi ise SimWise Durability modülünü destekleyecek şekilde geliştirilmiştir. Ek olarak malzemeleri MATML  formatında saklayabilen Solidworks, Autodesk simulation, SpaceCalim ve bir çok CAD sisteminden malzeme alınabilmektedir. Aynı zamanda MatWeb internet kaynağından malzeme alınabilmektedir. 

SimWise, tek arayüzde, 3D sonlu elemanlar analizleri ve Optimizasyonu ile sıkı şekilde 3D kinematik ve dinamik hareket simülasyonunu kombine eden ve önde gelen CAD programlarına adapete çalışan bir pakettir. Tasarımım çalılaşackmı?”, “Kırılacakmı?”, “Nasıl daha iyi tasarlarım?”  ve Durability modülü ile “Parçamın çalışma ömrü nedir?” gibi temel mühendislik sorularına cevap veren bir yazılımdır. 

“The inherent value in SimWise continues to grow” said Alan Wegienka, DST President. “More capabilities, better integration with CAD systems, and more opportunities to improve your designs. SimWise continues to deliver high end engineering capabilities at a very affordable price.” 

SimWise Yazılımının Başlıca Yetenekleri:

3D dinamik hareket simülasyonu   

Hareketli parçalar arasında gerçekçi ve güçlü temas

Hareket simülasyonu ile kombine 3D Sonlu Elemanlar Analizleri    

MATLAB - SIMULINK bağlantısı ile Mekanik Sistem ve Kontrol Sistemlerinin birlikte simülasyonu,

 SolidWorks, Solid Edge, Autodesk Inventor, SpaceClaim Engineer, and Geomagic Design gibi yazılımlarla arayüz 

Catia V5, NX, Creo/Elements, SolidWorks, Inventor, Solid Edge, ACIS, Parasolids, STEP, IGES, and STL formatlarını okuma   

3D Dinamik hareket simulasyonu and 3D FEA analiz sonuçlarını kullanarak optimizasyon

Dinamik yorulma analizi ve durability modül

SimWise, Working Model Konusunda nerden destek alırım?

Simutek, bu yazılımların Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

Bilgi kaynaklarımız :

www.simutek.com.tr

cae.simutek.com.tr

Simutek Hakkında ; Simutek, 2011 yılında kurulmuş, genel amaçlı sonlu elemanlar yazılımlarının yanında konuya özel mühendislik çözümlerine odaklanmış ve bu konularda metal şekillendirme, yapısal optimizasyon, mekanizma tasarım çözümleri sunan bir mühendislik danışmanlık firmasıdır.